Отборите на Крумовград и Спортист Своге завършиха при 0:0 в мач от

...

Крумовград и Спортист Своге не успяха да си вкарат

Отборите на Крумовград и Спортист Своге приключиха при  0:0  в мач от 18-ия кръг на Втора лига. Попадения нямаше, а гостите останаха с човек по-малко, когато Александър Бастунов бе изпъден в 87-ата минута.

Така и двата отбора резервират позициите си. Крумовград остава втори с 31 точки, една повече от Етър, само че и мач задатък. Спортист Своге пък остава пети с 29 пункта.

/ /

Първата по-опасна обстановка бе пред вратата на " шоколадите ". В 4-ата минута Китан Василев стреля от директен свободен удар, само че топката прелетя над напречната греда.

В 8-ата минута Своге се опита да тормози домакините с две следващи центрирания, само че и при двата случая Макенджиев се оправи чудесно.

Владислав Узунов проби добре отдясно и опита центриране в наказателното поле на гостите, само че Мартин Величков излезе и улови в 15-ата минута.

Секунди по-късно Димитър Пиргов потърси Мартин Сораков с дълъг пас. Вторият обаче не съумя да нанесе изстрел към вратата на " шоколадите " макар отличния пас навътре в пеналтерията.

Владислав Узунов си заслужи първия жълт картон в 16-ата минута поради игра с ръка.

Калоян Стефанов нахлу в наказателното поле на Спортист, откакто показва скоростта си по десния фланг на офанзивата. Той опита и остро центриране, само че топката попадна в ръцете на Величков.

В 24-ата минута Мартин Сораков бе потърсен на далечната греда, само че футболистът на домакините бе изпреварен от бранител на " шоколадите ", който почисти.

И през идващите минути продължи натискът на домакините. Футболистите на Крумовград обаче нямаха чисти положения за осъществяване на гол. В 39-ата минута след добра композиция, Калоян Стефанов отпрати удар към вратата на гостите, само че топката мина настрана от вратата, без да има потребност стражът на Своге да се намесва.

В 51-ата минута Крумовград още веднъж опита да нападна отдясно. Калоян Стефанов обаче не съумя да си поеме топката добре. Домакините въпреки всичко продължиха да са по-активният отбор и да владеят топката повече. В 58-ата минута Радослав Терзиев стреля с глава след корнер. Топката обаче срещна гредата и не влезе във вратата на " шоколадите ".

Четири минути по-късно и гостите от Своге съумяха да нанесат прецизен изстрел. Футболист на " шоколадите " се извиси и стреля с глава, само че ударът му не съумя да затрудни Макенджиев.

В 67-ата минута Китан Василев стреля разочароващо над вратата, откакто топката бе изчистена от гостите при корнер. Тя попадна във Василев, който опита воле отвън наказателното поле, само че не уцели вратата.

Жак Пехливанов опита изстрел от сериозна отдалеченост в 74-ата минута. Топката рикошира в различен футболист и мина настрана от вратата.

В 87-ата минута Спортист Своге остана с човек по-малко. Александър Бастунов получи втори жълт и червен картон.

FT КРУМОВГРАД - СПОРТИСТ СВОГЕ 0:0

Съставите на двата тима:

Крумовград:  21.Благой Макенджиев, 98. Венцислав Богданов, 71. Цветелин Радев, 5. Димитър Пиргов, 18. Радослав Терзиев, 99. Жак Пехливанов, 23. Владислав Узунов, 77. Калоян Стефанов, 7. Китан Василев, 9. Мартин Сораков, 22. Бисер Бонев

Старши треньор: Неманя Миланович

Спортист Своге: 1. Мартин Величков, 16. Богдан Костов, 14. Петър Вуцов,  22. Павлин Чиликов, 6. Дилян Георгиев, 80. Димитър Петров, 21. Александър Бастунов, 8. Владимир Семерджиев, 17. Аюб Тазути, 10. Илия  Русинов, 15. Георги Николов

Старши треньор: Петър Колев